Hvordan vaske treningstøy | vedlikehold og vask av treningstøy

Kaip išvalyti aktyviosios aprangos?

Deja, kai kurie drabužiai, ypač sportiniai drabužiai, gali kaupti nemalonų kvapą net ir po skalbimo. Jūsų sportiniai drabužiai gali „apgauti“ ir pradėti vėl vos tik pradėjus judėti. Mes galime jums pateikti keletą naudingų patarimų, kaip teisingai skalbti ir prižiūrėti savo sportinius drabužius.

 

Jūsų sportiniai drabužiai yra funkciniai taip, kad išlaikytų jus sausus ir suteiktų jausmą būti gaiviam bei sportiškam. Po intensyvios treniruotės daugelis pastebi, kad drabužiai ne visai maloniai kvepia, o prakaitas prasiskverbia į audinį. Netinkamai skalbiant sportinius drabužius, kvapas gali likti ar net sustiprėti. Nesvarbu, ar jūsų sportiniai drabužiai brangūs ar pigūs, prakaito kvapas neturėtų išlikti audinyje, svarbu tik tinkamai juos išskalauti.

 

Kaip dažnai turėčiau skalbti sportinius drabužius?

Tikimės, kad po treniruotės dar turėsite šiek tiek jėgų paleisti skalbimą – tai geriausias būdas išvengti nemalonaus ir rūgštaus kvapo kaupimosi drabužiuose. Kitaip tariant, labai svarbu skalbti sportinius drabužius kuo greičiau po naudojimo. Jei negalite jų iš karto išskalbti, venkite palikti kartu su kitais skalbiniais ir geriau pakabinkite, kad drabužiai galėtų oruotis.

Stipriai rekomenduojame skalbti sportinius drabužius atskirai, kad išvengtumėte spalvų išblukimo ir kvapo pernešimo ant kitų drabužių.

 

Kokį skalbiklį naudoti?

Skalbimo priemonės pasirinkimas daro didelę įtaką sportinių drabužių išlaikymui. Visų pirma reikėtų vengti skalbiklių miltelių ir naudoti skystą skalbiklį sportiniams drabužiams. Milteliai gali blogai išsiskalauti, o tai gali pažeisti audinį. Yra specialių skalbiklių, skirtų sportinių drabužių skalbimui. Šiuolaikiniai skalbikliai leidžia skalbti leginsus žemesnėje temperatūroje, ir tai dažnai pakankama, kad pašalintų prakaito kvapą. Jei sportiniai drabužiai turi vilnos, skalbkite su specialiomis priemonėmis, pavyzdžiui, su „milo“.

Prieš skalbiant naudinga išskalauti sportinius drabužius šaltame vandenyje, kad pašalintumėte druskas ir kitus likučius.

 

Kokį skalbimo programą pasirinkti?

Daugumoje skalbimo mašinų yra sportinė programa, kuri puikiai tinka sportiniams drabužiams, nes skalbia efektyviau. Jei tokios programos nėra, rinkitės sintetinių audinių ciklą, kuris yra panašus.

 

Kokia turi būti temperatūra?

Viena priežasčių, kodėl sportiniai drabužiai po skalbimo vis dar kvėpuoja rūgštumu, yra ta, kad dažnai skalbiama per žemoje temperatūroje. Visada patikrinkite etiketę ir laikykitės skalbiymo nurodymų. Prigludę drabužiai, tokie kaip apatiniai ir leginsai turėtų būti skalbiami mažiausiai 60 laipsnių sąlygomis higieniniam skalbimui. Tačiau tai gali pažeisti audinį, o kai kurie drabužiai pažymėti žemesne temperatūra – dažnai 40, o kai kurie net tik 30 laipsnių. Vis dėlto geriausia rinktis sportinę programą 40 laipsnių arba sintetinių audinių programą 30 laipsnių su specialiu skalbikliu sportiniams drabužiams.

 

Skalbimo minkštiklis ir džiovyklė?

Skalbimo minkštiklis ar skalavimo priemonė nėra rekomenduojami sportiniams drabužiams, nes šie gaminiai dažnai pagaminti iš funkcinių, vandeniui atsparių ir kvėpuojančių medžiagų. Minkštiklis gali sutrikdyti audinio kvėpavimo bei vandeniui atsparias savybes. Nors minkštiklis puikiai veikia įprastiems drabužiams, sportiniams drabužiams jo naudoti nerekomenduojama. Dažniausia klaida skalbiant sportinius drabužius – naudoti minkštiklį, nes jis sustiprina prakaito kvapą. Jei skalbimo etiketėje nenurodyta kitaip, neskirkite skalbimo minkštiklio sportiniams drabužiams.

Sportiniai drabužiai neturėtų būti džiovinami džiovyklėje. Funkcinės medžiagos, kurios yra kvėpuojančios, vandeniui atsparios, elastingos, yra labai jautrios netinkamai priežiūrai. Per didelis sukimas ar džiovyklės naudojimas gali sutrikdyti elastines savybes. Todėl rinksitės natūralų džiūvimą – pakabinkite drabužius ant kabyklų ar virvės.

     

     

    Kaip pašalinti prakaito dėmes?

    Reikia pagalbos pašalinant prakaito dėmes iš sportinių drabužių?

    Štai keletas priemonių dėmėms šalinti:

    • Acetonas – šalina riebalus, lakus ir plastiką. Nepilkite ant acetato ir triacetato, nes yra labai ūminai degus.
    • Actas (5-7% koncentracijos) – gali padėti pašalinti prakaito dėmes.
    • Citrinos rūgštis – gali būti naudojama kaip balinimo priemonė, ištirpinkite arbatinį šaukštelį citrinos rūgšties 100 ml vandens.
    • Vanduo – paprasčiausias būdas. Kūno dėmės (prakaitas, baltymai) ištirpsta šaltame vandenyje. Riebalų dėmėms geriau naudoti karštą vandenį.

     

    Kaip skalbti rūgščiai kvepiančius sportinius drabužius?

     

    Jei sportiniai drabužiai vis dar kvepia rūgščiai, galite panaudoti actą kaip skalavimo priemonę kvapui šalinti. Taip pat palikite rūgštų kvapą turinčius drabužius mirkti vandenyje su actu per naktį, vėliau skalbkite kaip įprasta su įprastu skalbikliu.

     

     

    Kaip tinkamai skalbti sportinius leginsus?

    Rekomenduojama skalbti sportinius leginsus ne ilgiau kaip po vienos dienos naudojimo. Tai sumažina bakterijų kiekį ir pašalina kvapą. Taip pat priklauso nuo treniruotės intensyvumo – jei sportavote intensyviai ir daug prakaitavote, leginsus reikėtų skalbti. Jei treniruotė intensyvi, leginsai gali sukietėti dėl prakaito. Lengvam sportui ar mažam prakaitavimui galite nuspręsti skalbti arba naudoti antrą kartą.

    Tačiau net trumpa pasivaikščiojimas gali paskatinti leginsų kvapą. Yra gerų skalbiklių, kurie specialiai sukurti sportiniams ir laisvalaikio drabužiams, efektyviai pašalina blogą kvapą leginsuose.

     

    Svarbu nepainioti sportinių drabužių su kitais audiniais, nes sintetinės medžiagos gali būti pažeistos, o drabužiai prarasti savo technines savybes, kaip mūsų Vortex 2 leginsai, turintys kompresiją ir didesnį elastano kiekį. Daugiau apie mūsų leginsus galite sužinoti čia.

     

    Jei reikia pagalbos išsirenkant leginsus, išbandykite mūsų  galutinį leginsų gidą










     




     

    Kaip skalbti kojines po treniruotės?

     

    Kaip skalbti kojines skalbimo mašinoje daugiausia priklauso nuo kojinių medžiagos. Jas reikėtų atskirti taip pat kaip ir kitus drabužius – pagal medžiagą. Jei jos sintetinės, skalbkite iki 40 laipsnių, kad nesugadintumėte.


    Su baltomis kojinėmis dažnai būna taip, kad jos yra dažytos. Norint išsaugoti spalvas, atkreipkite dėmesį į batus, kuriuos nešiojate, ir kaip nešvaru grindys, ant kurių vaikštote. Taip pat rekomenduojama skalbti dažniau, dažniausiai 40 laipsnių, jei etiketėje nėra kitaip nurodyta.

    Skaitykite taip pat: Kaip išsirinkti geriausias sporto kojines ir Bambukinių kojinių privalumai.


     

    Jei norite gauti patarimų, kaip skalbti savo batus, perskaitykite mūsų straipsnį „kaip skalbti batus“, kuriame rasite išsamią instrukciją, kaip prižiūrėti ir skalbti savo batus.

    Skaitykite taip pat: Geri batai darbui ir sportui

     

    Svarbios taisyklės, kaip prižiūrėti sportinius drabužius

    Trumpa santrauka, kaip geriausiai prižiūrėti sportinius drabužius ir tinkamai juos skalbti:

     

    • Nevilkite naudotų sportinių drabužių ilgai prieš skalbiant
    • Skalbkite drabužius kuo greičiau po treniruotės
    • Skalbkite aukštesnėje temperatūroje, jei galima
    • Nenaudokite skalbimo minkštiklio
    • Venkite džiovyklės
    • Naudokite tinkamą skalbiklį

     


      Grįžti į tinklaraštį