Kokia treniruotė man labiausiai tinka?
Kaip pasirinkti, kai yra tiek daug skirtingų variantų?
Jei tu pasirinksi treniruotis vienas arba su kitais, treniruotė yra puikus dalykas daugybės privalumų tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai. Treniruotės nediskriminuoja nieko ir gali vykti, kur tik nori. Nepriklausomai nuo amžiaus ir fizinės būklės - egzistuoja treniruotės forma, kuri tinka visiems.
Apvalaus treniravimo sistema
Apvalaus treniravimo sistema yra treniruotės forma, kuri remiasi efektyvumu. Ji apima įvairių pratimų derinimą, kurie paprastai grindžiami jėgos treniruotėmis. Skirtumas tarp tradicinės jėgos treniruotės ir apvalaus treniravimo yra tas, kad po visų pratimų apvalioje sistemoje jaučiamas poilsis.
Ši treniruočių forma paprastai yra labai intensyvi ir suteikia daug privalumų. Treniruotė tampa laiko efektyvesne, nes tu gali atlikti daugiau pratimų per trumpą laiką. Tai taip pat gali būti teigiama tavo ištvermei, jei pasirenkate pratimus, kurie aktyvuoja dideles raumenų grupes ir didina pulsą.
Tai treniruotės forma, kuri lengvai pritaikoma individualiems poreikiams ir tinka tiems, kurie neturi daug laiko.
Jėgos treniruotė
Jėgos treniruotė yra viena iš labiausiai paplitusių treniruočių formų ir kažkas, iš ko gali pasinaudoti visi. Kaip minėjome anksčiau apie skirtumą tarp apvalaus treniravimo ir jėgos treniruotės, čia po kiekvieno pratimo bus poilsis. Reikia skirti daugiau laiko sklandžiai užbaigti visą treniruotę, nes naudojamos sunkaus svorio priemonės ir reikia būti ypač atidžiam, kad viskas būtų atliekama teisingai.
Kaip ir daugelyje treniruočių formų, jėgos treniruotė kartu su savimi neša daugybę sveikatos privalumų beveik visam kūnui.
Su jėgos treniruotėmis dažnai reikia sekti programą, kad nesukeltum kūno pervargimo. Pasirinktos programos paprastai siekia nuo 2 iki 5 dienų per savaitę. Jei nori sužinoti daugiau apie jėgos treniruotes, gali pasižiūrėti mūsų straipsnį apie geriausius jėgos pratimus visam kūnui.
Kad būtų lengviau sekti be kliūčių, geriausia kiekvienam asmeniui aiškiai žinoti, kiek laiko jie gali skirti treniruotėms. Tam, kad visa tai netaptų streso šaltiniu tavo gyvenime.
Intervalinė ir HIIT treniruotė
Intervalinė treniruotė ir HIIT yra dvi treniruočių formos, kurios apima intensyvumo kaitą treniruotėse.
Intervalinėse treniruotėse, pereinama tarp žemos ir vidutinės intensyvumo, leidžiant didesnę variaciją ir tikriausiai tinka tiems, kurie nori skirti daugiau laiko treniruotėms ir turėti didesnę treniruočių apimtį.
HIIT, kita vertus, kad būtų laikoma HIIT, turi būti pasiektas maksimalus intensyvumas, kai pereinama prie intensyvumo. Tai turėtų būti 85-100 procentų jūsų maksimalios širdies ritmo.
Kiekviena iš dviejų treniruočių formų, apie kurias anksčiau kalbėta straipsnyje, gali būti palyginta su šiomis, kur HIIT tinka tiems, kurie turi labiau užimtą gyvenimą ir nori greitai atlikti treniruotę, o intervalinė treniruotė skirta tiems, kurie nori skirti daugiau laiko pratimams.
Abu treniruočių formų yra reikalaujančios, o jei nori sužinoti daugiau apie jas, gali pasižiūrėti į anksčiau pateiktus straipsnius.
- Intervalinė treniruotė pradedantiesiems
- HIIT treniruotės pradedantiesiems
Taigi, kuri treniruočių forma labiausiai tinka jums?
Čia yra keturi klausimai, kurie padės nukreipti kalbėti prie tinkamo treniruočių tipo. Bet atminkite, kad niekas negali jūsų sustabdyti bandant daugelį skirtingų treniruotės formų, ir tas, kurio nesitikėjote, gali paaiškėti esanti geriausia.
Koks yra jūsų treniruotės tikslas?
Ką norite pasiekti treniruotėje? Tipiniai tikslai gali būti: tapti stipresniam? Lankstesniam? Geresnei ištvermei arba numesti svorį? Reabilitacija arba tiesiog geras nakties miegas?
Ką norite pasiekti treniruotėje?
Taip pat gali būti, kad norite treniruotę skirti mirčiai, kuri iš tikrųjų yra laiko švaistymas, tiesiog daugiau judėti arba išeiti į lauką. Dažnai galite patirti malonumą, kai randate tinkamą treniruotės formą.
Ką nepatinka?
Pagalvokite apie dalykus, kurių absoliučiai nenorite daryti, arba negalite daryti. Jei pasieksite kažką, atsisakykite tos treniruočių formos. Atminkite, kad kartais turite peržengti savo ribas, net jei tai tik kažkas, kas jums nepatinka.
Kur norite treniruotis?
Pagalvokite apie vietas, kuriose galėtumėte atlikti šias treniruotes, kur jaustumėtės patogiausiai jas daryti? Dažnai nereikia įrangos, ypač jei esate pradedantysis.
Dažniausios vietos, kurias galite treniruotis yra:
- Sporto klubas turi privalumų, kad turite daugybę įrangos, iš kurios galite pasinaudoti, ir leidžia didesnę variaciją ir galimybes.
- Namuose turi privalumų, kad galite treniruotis, kada tik norite.
- Kasdienėje aplinkoje galite kartais jausti kai kuriuos nepatogumus, nes turite sekti orą, bet tai puiku, jei jums reikia šiek tiek gryno oro ir vėjo plaukuose.
Peržiūrėkite straipsnius apie tai, kaip galite treniruotis parke ir namuose.
Norite treniruotis vienas ar su kitais?
Kai kurie žmonės sugebėjo sudominti save, išlaikyti motyvaciją ir mėgsta treniruotis vieni. Kitiems gali būti linksmesni ir lengviau išlaikyti motyvaciją, kai treniruojasi arba daro kažką kartu su kitais.
Jei jūs patenkate į antrą kategoriją, galite pasikviesti draugą, pasirinkti grupines treniruotes arba galbūt priversti partnerį prisijungti. Peržiūrėkite mūsų straipsnį, kuriame paaiškinama daugiau, kaip galite treniruotis su kitais ir kokius pratimus galite daryti.
Peržiūrėkite mūsų svarbias straipsnius žemiau